Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » Reddiyeler


Hani Sadece Futboldu? Spordu? Sıkıntı Yoktu?

Hoca Efendiler futbol hakkında bir yorum veya sohbet yaptığı zaman cemaatin kahır ekseriyeti; “En nihayetinde spordur”, “Ben hiç bir sıkıntı görmüyorum” şeklinde cevaplar vererek nefsini rahatlatıyor. Peki ya durumun aslı nedir?

– Maçlar yapılır şampiyon olundu,

– Çıkan faciada can kaybı yaşandı ve bir çok yaralılar var,

– İki polis otosunu ters çeviren taraftarlar Kızıltoprak ‘taki benzinliği harabeye çevirdi.

– Taraftarların olay çıkarması üzerine polis, biber gazıyla müdahale etti. Polis ekiplerinin müdahalesi sonrasında stadın önündeki birçok taraftar grubu, Bağdat Caddesine doğru kaçtı. Olayların burada da devam etmesi üzerine taraftarlar Kızıltoprak ‘taki bir benzincide görev yapan polislere saldırdı. İki polis otosunu ters çeviren taraftarlar benzinliği harabeye çevirdi. Daha sonra polis ekipleri, taraftarlara biber gazıyla müdahale ederek dağıttı.

– Ara sokaklarda ise polis bir taraftarı yaka paça gözaltına aldı. Bir polis memuru “Bu benim silahımı almaya çalıştı, tak kelepçeyi” diye bağırdı. Öte yandan taraftarlar, ara sokaklardaki polislere taş atmaya devam ederken polis ekipleri bir araya toplanıp joplarını çıkararak taş atan grubu dağıtmak için harekete geçti. Grup taş atmaya devam edince polisler silahlarını çıkartıp seri şekilde havaya ateş açtı.

Bir süre sonra olayların yatıştığı Kadıköy ‘de ortaya çıkan manzara yaşanan dehşeti bir kez daha gözler önüne serdi.

– Esnafın iş yerlerine saldırıldı, kırılıp, döküldü ve polisin mecburen ateş açması sonucu masum insanlar yaralandı,

– Yatsı ezanı okunurken çok af buyurun ve uzun kulaklı hayvanlara hakaret sayıyorum lakin tabiri caiz ise “Eşek gibi anırarak” son ses müzikler ile tepinildi,

– Bahisler ile bir çok gencimiz, sevdiklerimiz, akrabalarımız bu spor sayesinde Mevla Teala’nın haram kıldığı kumara düştü,

– Müslüman kardeşlerimiz zulüm altında can verirken, hocalarımız hapiste iken; şampiyonluk sabahlara kadar alkol ile kutlandı, mağlup olan taraftarlar yaktı yıktı!

– Sezon boyunca yüzlerce saat maçları, maç sonrası maçın tefsirini izlemek sureti ile, eş – dost – akraba ile saatlerce bağırarak tartışarak zamanımız heba oldu.

– Eskiden İslam olan davamız, futbol oldu. Kur’an’dan habersiz henüz yüzüne bile hatasız okuyamayan, Mevla Teala’nın isimlerini sıfatlarını bilmeyen müslümanların 7’den 70’e hepsi takımlarının oyuncularını tafsilatları ile birlikte bilirken birde futbol hakkında saatlerce konuşacak kadar malumat sahibi oldu.

Şimdi soruyorum; Bumu sizin spor anlayışınız? Dünyaya da, Ahirete de zerre kadar bir faydası olmayan bir dava uğruna kutsal değerlerini çiğneyerek;  insanların, devletin malına zarar veriyorsunuz! Adamlar şampiyon olmuş trilyonları sahip oldu, ya sizin elinize ne geçti? Ben söyleyeyim mi? Devlete ve millete verdiğiniz zararın dışında hiç bir şey!

Yahudilerin Hristiyanları pazar günü kiliseden alı koyabilmek için sadece pazar günü oynattığı futbol belası, bütün günümüzü gecemizi sardı, asıl gaye olan futbol ile yat, futbol ile kalk projesi başarılı oldu.

Mevla Teala tez zamanda bizleri eski kudret, heybet ve birlikteliğimizi sağlamaya muvaffak etsin…

Etiketler:, , ,