Anasayfa » HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Bütün Hamdler bizleri bu hizmete muvaffak kılan ve âlemlerin Rabbi olan Allah-u Teâla’ya mahsustur. Salât ve Selam ise “خير الناس من نفع الناس İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır” buyuran Efendimiz Muhammed Mustafa (Sallâllâhu aleyhi ve Sellem)’e ve onun âli ve ashabının üzerine olsun.

Sitemizin gayesi; Allah-u Teâlâ’nın rızası ve Ehli Sünnet yolunda, tüm insanlığa hizmet etmektir.

Sahih, güvenilir, hızlı ve kaliteli haber için uzman kadromuz ile hizmetlerimiz devam etmektedir.

Efendimiz Muhammed Mustafa (Sallâllâhu aleyhi ve Sellem)’in ecdadımız aracılığıyla bizlere bıraktığı mükellefiyetlere ve kültürel mirasa sahip çıkarak istikbale aktarmak en önemli ilkemizdir.

Bu maksadımıza ulaşmak için ana kaynağımız, Kur’an-ı Kerim ve Sünnet-i Şerif’ler dir.

Ehl-i Sünnet ve’l-Cemaat denilen Kur’an-ı Kerim’in cadde-i kübrâsında telif edilmiş ve ilhamını Kur’an-ı Kerim ve Sünnet-i Şerif’ten alan bütün muteber tefsirler ve kaynak eserler müracaat kaynağımızdır.

Bunların yanı sıra Osmanlı medreselerinin müfredatında olan Tarih ve benzeri diğer sosyolojik ilimlerde de Osmanlı münevverlerinin, günümüz yazar ve düşünürlerin tavsiye ve görüşlerini paylaşarak takipçilerimizin istifadesine sunmak hedeflerimiz arasındadır.

Bu muazzam gayede Mevlâ Teâlâ’nın rızasına mazhar olarak muvaffak olmayı, istikamet ve hikmetten ayrılmamayı Yüce Rabbimizin lütuf ve rahmetinden niyaz ederiz.

Amin…

Ve minellâhittevfîk (Muvaffakiyet Allah-u Tealâ’dandır)

(Web sitemiz ve resmi sosyal medya sayfalarımız, hiçbir cemaati özellikle İsmailağa Cemaatini ve Mahmud Ustaosmanoğlu Efendi Hazretlerini kesinlikle temsil etmemektedir. Sitemizde bulunan içerikten, Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi veya İsmailağa Vakfı yetkilileri sorumlu tutulamaz.)

Medresetü’l Mahmudiyye