Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » İlanlar


“Fatih Medreseleri” isimli Grubun Mahmud Efendi Hz. ile Alakası Yoktur

Malumunuz üzere son zamanlarda adını sıkça duymaya başladığımız “Fatih Medreseleri”  adı altında çalışmalar yapan bir grup, hem şekil hem de hizmet yönünden İsmailağa Cemaati ile aynı paralelde çalıştığı görüntüsü vermektedir. Bu mesele ile alakalı gelen yoğun sualler üzerine Medresetül Mahmudiyye ekibi olarak bu konuyu araştırdık. İşte “Fatih Medreseleri” adı altında çalışma yapan ve bu grubun baş ismi Masum Hoca olarak bilinen Masum Bayraktar hakkında elde etmiş olduğumuz malumatı ilgili mercilerden ve Hoca Efendilerden naklen paylaşıyoruz;

İsmailağa Cami Yetkililerinden Aldığımız Resmi Açıklama;

“Fatih Medreseleri” Adı altında çalışmalar yapan bir grup, hem şekil hem de hizmet yönünden bizimle aynı paralelde çalıştığı görüntüsü vermektedir. Ancak, bu grup çalışmalarında Efendi Hazretlerimizin onayını ve rızasını almış değildir. Basın ve yayın organları ile bu görüntüyü vermiş olsalar da Mahmut Efendi Hazretleri bu gruptan razı değildir. Ehil olmayan elemanları maalesef cemaatimizin duruşuna büyük zarar vermektedir. Cemaatimizin onurunu zedeleyen tavır ve talepleri, Efendi Hazretlerinin ismini kullanarak yaptıkları teklifler esnaf ve iş adamları tarafından da üzüntü ile dile getirilmektedir.

Mehmet TALU Hoca Efendi;

Bir gün Efendi Hazretlerimiz henüz İsmail Efendi Camiinde ikamet ederken, beni çağırttı. İsmail Efendi Camiine geldiğimde Efendi Hazretlerimiz yetkili hoca arkadaşlarla toplantı halindeydi benim biraz gecikmeli gelmem hasebiyle beni bekliyorlarmış ve “TALU Hoca’da geldi, hemen başlayalım” buyurdu. Masum Hoca (!) ve onun tasavvufdaki yanlışlıklarını izah etti ve kendisinden sakınılması gerektiğini hatta medreselerine talebe vermiş olanların alması gerektiğini tembihledi. Daha önce Efendi Hazretlerimiz hiç kimseyi uzaklaştırmamış ve böylesine sakındırmamıştı fakat bu kişi hakkında bu derece uyardı ve buna bir çok hoca arkadaşımız şahiddir ve bir çoğu halen sağdır, bu nedenle bir müride yakışan Mürşidine koşulsun tabi olmakdır binaenaleyh fitnelerden sakınalım…

Cübbeli Ahmet (Ahmet Mahmut ÜNLÜ) Hoca Efendi;

Fatih Medreseleri adında Masum Hoca (!) diye bilinen kişi hoca değildir ve Efendi Hazretlerimiz kendisinden razı değildir, ben bizzat kendisinden duydum; “Allahım Müslümanları bunlardan kurtar” diye buyurdu. Bu Vahdet-i Vücüt sakatlığına ve tasavvufdaki yanlış görüşlere düşme durumu olunca “Kalplerine içirildi bu daha geçmez ve korkarım tarikatı bozacaklar” buyurdu. Şimdi ise Fatih Medreseleri diye bilinen Masum Hoca (!)’da hocalık yapan birisi ile Efendi hazretlerimizin görüşmesi ve Efendi Hazretlerimizin onu Oradaki Hocalık yapmayı bırak buyurduğu video yayınlandı oradan izleyebilirsiniz… (İlgili video aşağıda)

Asrın Müceddidi Mahmud Efendi Hazretlerinin Son Noktayı Koyan Açıklaması;

Etiketler:, , , , , , , , , ,