Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » Mahmudiyye Özel


Mavi Marmara Şehidi Furkan Doğan’ın Kabri & Babası Ahmet Doğan’ı Ziyaret

101018-dogan1

Medresetü’l Mahmudiyye emektarları olarak daha önce Himaye Derneği olarak cenaze törenine iştirak etmiş olduğumuz Mavi Marmara gemisinin şehitlerinden olan Şehit Furkan Doğan’ın Kayseri/ Talas’taki kabrini ziyaret ettik. Kabrin şehitlik kabristanlığında olmayıp, aile kabristanlığında olması dikkatimizi çekti ve daha sonra öğrendik ki; Furkan’ın şehadeti resmi makamlarca şehit statüsünde olmaması üzerine aile kabristanlığına defnedilmiş. Uçak kazası sonucu hayatını kaybeden hosteslerin dahi hava şehitleri kabristanlığına defnedildiği ülkemizde insanı yardım götürmek uğruna hepimizin ferden yapması gereken bu fedakârlığı yapma uğruna kafir Yahudi tarafından bu şehit edilen gencecik bir kardeşimizin resmi olarak şehit sayılmaması ilgili makamlarca telafisi olmayan lakin en azından aileden ve bütün İslam camiasından özür dilenmesi elzem bir durum.

Baba Ahmet Doğan’ı ziyaret

Furkan’ın kabrini ziyaret sonrası şehidimizin babası Ahmet Doğan’ı ziyaret etme fırsatı bulduk. Bizi gayet güzel ağırlayan Ahmet Doğan Bey ile şehidimizi tekrar hayır ile yad ettik. Baba Ahmet Doğan Furkan’ın çocukluğundan beri sakin ve dindar bir genç olduğunu hatta çevresindeki arkadaşlarını ibadet ve taate teşvik eder olduğu, halen dahi genç yaşta ulaştığı bu şehitlik mertebesi vesilesi ile bir çok kişinin hidayetine vesile olduğunu, bununla alakalı bir çok mail ve telefon aldığını anlattı.

Şehidimizin o kısacık ömrüne sığdırdığı sayısız güzelliği ailesinden ve yakınlarından dinledikçe çok tesir altında kaldık.

Zira baba Ahmet Doğan’ın anlattıklarına göre;

– Daha beşikteyken açık ve seçik olarak Allah’ı zikrediyordu Furkan.

– Çocukluğundan beri sabah namazını camide, cemaatle kılıyordu.

– Şuurlu bir Müslüman olmak için mütemadiyen okuyan ve okuduklarını çevresiyle paylaşarak “Emri bil maruf, nehyi anil münker” vazifesini yerine getiren, yaz tatilini bir Kur’an kursunda bulaşık yıkamakla geçirerek dünya hayatının oyun eğlencelerinden uzak duran, okul arkadaşlarını Gazze’ye yardım için örgütleyerek infak kültürünü yaşatan, Yusuf güzelliğine meftun kızların ilgisinden kaçarak nefsini terbiye eden pırıl pırıl bir delikanlıydı.

Baba Ahmet Doğan’ın ifadesiyle halen tebliğ ve irşat vazifesine sessiz ama bir o kadar da tesirli devam eden Furkan’ın şehadetine özenmeden evvel, Furkan’ın yaşadığı faziletli hayata özenmeli gençler.

Akşam namazını Ahmet Doğan Bey Efendi ile birlikte eda ettikten sonra bu duygusal ziyaretimiz sona erdi. Ziyaretimiz esnasında Ahmet Bey’in Furkan’ın adına hayatını ve şehadetini anlatan bir sayfa hazırlığı içerisinde olduklarını belirtmesi üzerine, sayfanın ingilizce, almanca ve arapça tercümeleri hususunda yardımcı olma talebemizi kabul ederek, irtibat numaralarımızı edindik.

 

 

Kayseri’de bulunduğumuz müddetçe; Mustafa İslamoğlu’nun, babası Muhterem Ahmed İslamoğlu Hoca Efendi’yi ziyaretimiz planlanmışsa da Hoca Efendi’nin rahatsız olduğu haberini almamız ile sadece telefon vasıtası ile dualarını ve memnuniyetleri aldık. Mevla Teala oğlu Mustafa İslamoğlu’na tez zamanda hidayet, Ahmed İslamoğlu Hocamıza ise acil şifalar ihsan eylesin…

Etiketler:, , , , , , ,