Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » İlanlar


Ayasofya Fethin Yıl Dönümünde Cami Oluyor (!)

Ayasofya Fethin Yıl Dönümünde Cami Oluyor (!)

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan az önce yaptığı resmi bir basın açıklamasında Ayasofya Cami’nin İstanbul’un Fethinin yıl dönümü olan 29 Mayıs da cami olarak açılacağını bildirdi.

Ayasofya’nın ibadete açılması ile alakalı olan resmi bildirinin tamamlanmış olduğunu bildiren Erdoğan İstanbul’un incisi, Fatih Sultan Mehmed Han’ın vakfiyesi, yadigarı ve fethin sembolü olan Ayasofya’nın tamamen ibadete açılma kararını resmen açıklandı. Erdoğan, Cami içerisindeki Hristiyanlığa ait motiflerin zarar verilmeksizin perdeler ile örtülerek korunacağını ve caminin içi tamamen ibadete uygun hale getirilip sadece ibadete tahsis edileceğini beyan ederek ayrıca açılış günü olan 29 Mayıs’da bütün İslam aleminin de  davet edileceği ve açılış esnasında rekorlar kitaplarında yer alacak büyüklükte de  büyük bir mehter takımı eşliğinde fetih marşları ile açılacağını bildirdi.

Cumhurbaşkanımızın bu bildirisi ile adeta bu günü bayram ilan eden İslam ülkelerinin her birinden tebrik ve takdir mesajları aldığını beyan eden Erdoğan açıklamasını “Bu kararımız bütün İslam alemine ve Osmanlı torunları olan Türk milletine hayırlı uğurlu olsun” diye nihayetlendirdi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı ve tebriklerimizi tekrar tekrar arz ederiz…”

Yukarıda tırnak içerisinde yayınladığımız bu yazı tamamen temenni ve hayal ürünüdür. Hayali bile insanın kalp atışlarını hızlandıran, içerisinde tarifi mümkün olmayan bir coşku hasıl eden bu hayalin gerçekleşmesinden İslam aleminin mahrum edilmemesi temennisiyle…

Etiketler:, , , , , ,