Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » Kültür - Tarih, Reddiyeler


Kültür Bakanı Günay’dan Osmanlı Padişahlarına Zehir Zemberek Sözler

Kültür Bakanı Günay’dan Osmanlı Padişahlarına Zehir Zemberek Sözler

Geçtiğimiz gün bir televizyon programına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “ecdat” konusundaki sözlerini adeta yerden yere vuracak ve meselenin tam aksi yönünde açıklamalar yaptı.

PADİŞAHLARI ANLATIRSAK ÇOCUKLARIMIZA MAHCUP OLURUZ

Konuşmasında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Ertuğrul Günay, çocuklara padişahların “ecdat” diye anlatılamayacağını belirtti. Kanuni Sultan Süleyman’ın oğlu Şehzade Mustafa’yı iktidar hırsı ile boğdurttuğunu ileri süren Günay, Veziri Azâm Pargalı İbrahim Paşa meselesine de çok farklı bir açıklama getirerek işte şu şok sözlerde bulundu; “Bizim o tarihi dizilerde, çok ünlü sadrazamın öldürülmesine daha gelmedik. Cihan padişahının iktidar hırsıyla kendi oğlunu yandaki çadırda boğdurtmasına gelmedik. Tarihi çok kurcalamayalım. Tarihin övünülecek güzel tarafları olduğu gibi, bugünkü idrakimizle bağdaşmayacak olan çok acı tarafları da var. Daha önce de söyledim. Tarihten alacaksak bir şey Yunus Emre’yi çocuklarımıza öğretelim, anlatalım. Hacı Bayram Veli, Hacı Bektaş Veli’yi anlatalım. Biz padişahlar üzerinden ecdadımız diye gidersek çocuklarımıza çok mahcup da olabiliriz”.

İşte o anlar;

BİZİM KÜLTÜRÜMÜZ HAREMDEN İBARET DEĞİL

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bizim öyle bir ecdadımız yok” diye eleştirdiği “Muhteşem Yüzyıl” tartışmasına da değinen Ertuğrul Günay konuşmasında şu ifadelere de yer verdi; “Bizim kültürümüz haremden ibaret değil, ama tarihimiz her şeyiyle çok mükemmel, herkese örnek de değil aslında.

Daha önce Kanuni Sultan Süleyman’ın oğlu şehzade Mustafa’yı boğdurarak devleti uğruna feda etme meselesini ve Osmanlı’daki evlat kardeş katlini yani “siyaseten katil” meselesini bir çok defa izah ettik (görüntülemek için aşağıdaki mavi işaretlenmiş linklere tıklayabilirsiniz) bu münasebet ile sadece bir yorum ile iktifa edelim; Sayın Günay, “İmam tükürürse cemaat…” misali “Kültür Bakanı öksürürse millet verem olur!”

Şehzade Mustafa’nın boğdurulması!

Osmanlıda evlat-kardeş katli (video)

Osmanlıda Evlat kardeş katli var mıydı?

 

Etiketler:, , , ,