Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » İlanlar, Reddiyeler, Videolar


“Fatih Medreseleri” Fitnesine Dikkat!” (Video Haber)

Daha önce Asrın Müceddidi Mahmud Efendi Hazretlerinin razı olmadığı ve uyardığı “Fatih Medreseleri” isimli grup hakkında Mahmud Efendi Hazretlerinin Bizzat Görüşünü ve Hoca Efendilerin bu mesele hakkında olan uyarılarını yayınlamıştık. (Yazıyı için tıklayınız…)

Son günlerde ise aynı grup; Mahmud Efendi Hazretlerinin sevenleri olan bir çok esnaf kardeşimizden yardım talep etmekte ve 6 Temmuz’da düzenleyecekleri programın afişler asmaktadır.  Bu program her ne kadar masum görünse de, bu grubun faaliyetlerinin başta Mahmud Efendi Hazretleri ile ve İsmailağa Cemaati ile hiç bir alakası yoktur.

Sizler için Cübbeli Ahmet Hoca Efendi’nin “Fatih Medreseleri” ve “Masum Hoca” hakkında uyarı mahiyetinde ki bu bir sohbetini yayınlıyoruz. Cübbeli Hoca Efendi bu sohbetinde  Mahmud Efendi Hazretlerinin razı olmadığı, sakındırdığını bildirmekte ve videonun sonunda ise Mahmud Efendi Hazretlerinin bizzat yaptığı uyarı yer almaktadır.

Peki “Fatih Medreseleri” hakkında Mahmud Efendi Hazretleri, İsmailağa Camii yetkililerinin ve Hoca Efendilerin açıklamaları nedir?

 

Mahmud Ustaosmanoğlu Efendi Hazretlerinin Avukatından Aldığımız Resmi Açıklama;

12 Ağustos 2012 Pazar günü Abdi İpekçi kapalı spor salonunda icazet merasimi düzenleyeceğini ilan eden Masum BAYRAKTAR ve ona ait olan Fatih Medreseleri isimli oluşumla müvekkilimin organik veya inorganik hiçbir bağı yoktur.

Adı geçen şahsın, müvekkilimin kendisinden razı olmadığına ilişkin beyanlarına rağmen ismini ısrarla kullanması istismara yönelik son derece yakışıksız bir durumdur.

 Kamuoyuna duyurulur.

Mahmud USTAOSMANOĞLU
adına vekili; Avukat Cihat GÖKDEMİR

İsmailağa Cami Yetkililerinden Aldığımız Resmi Açıklama;

“Fatih Medreseleri” Adı altında çalışmalar yapan bir grup, hem şekil hem de hizmet yönünden bizimle aynı paralelde çalıştığı görüntüsü vermektedir. Ancak, bu grup çalışmalarında Efendi Hazretlerimizin onayını ve rızasını almış değildir. Basın ve yayın organları ile bu görüntüyü vermiş olsalar da Mahmut Efendi Hazretleri bu gruptan razı değildir. Ehil olmayan elemanları maalesef cemaatimizin duruşuna büyük zarar vermektedir. Cemaatimizin onurunu zedeleyen tavır ve talepleri, Efendi Hazretlerinin ismini kullanarak yaptıkları teklifler esnaf ve iş adamları tarafından da üzüntü ile dile getirilmektedir.

Mehmet TALU Hoca Efendi;

Bir gün Efendi Hazretlerimiz henüz İsmail Efendi Camiinde ikamet ederken, beni çağırttı. İsmail Efendi Camiine geldiğimde Efendi Hazretlerimiz yetkili hoca arkadaşlarla toplantı halindeydi benim biraz gecikmeli gelmem hasebiyle beni bekliyorlarmış ve “TALU Hoca’da geldi, hemen başlayalım” buyurdu. Masum Hoca (!) ve onun tasavvufdaki yanlışlıklarını izah etti ve kendisinden sakınılması gerektiğini hatta medreselerine talebe vermiş olanların alması gerektiğini tembihledi. Daha önce Efendi Hazretlerimiz hiç kimseyi uzaklaştırmamış ve böylesine sakındırmamıştı fakat bu kişi hakkında bu derece uyardı ve buna bir çok hoca arkadaşımız şahiddir ve bir çoğu halen sağdır, bu nedenle bir müride yakışan Mürşidine koşulsun tabi olmakdır binaenaleyh fitnelerden sakınalım…

Cübbeli Ahmet (Ahmet Mahmut ÜNLÜ) Hoca Efendi;

Fatih Medreseleri adında Masum Hoca (!) diye bilinen kişi hoca değildir ve Efendi Hazretlerimiz kendisinden razı değildir, ben bizzat kendisinden duydum; “Allahım Müslümanları bunlardan kurtar” diye buyurdu. Bu Vahdet-i Vücüt sakatlığına ve tasavvufdaki yanlış görüşlere düşme durumu olunca “Kalplerine içirildi bu daha geçmez ve korkarım tarikatı bozacaklar” buyurdu. Şimdi ise Fatih Medreseleri diye bilinen Masum Hoca (!)’da hocalık yapan birisi ile Efendi hazretlerimizin görüşmesi ve Efendi Hazretlerimizin onu Oradaki Hocalık yapmayı bırak buyurduğu video yayınlandı oradan izleyebilirsiniz… (İlgili video yukarıda)

Etiketler:, , , , , , , , , ,