Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » Mahmudiyye Özel


Cübbeli Ahmet Hoca Metris’den Çıktı – İlk Görüntüleri

<!--:tr-->Cübbeli Ahmet Hoca Metris’den Çıktı – İlk Görüntüleri<!--:-->

Cübbeli Ahmet Hoca Efendi (Ahmet Mahmut Ünlü) 16. Ağır Ceza Mahkemesinin izni ile bu sabaha karşı annesinin vefatı sebebiyle 2 gün izin alarak Metris Cezaevi’nden 04.45’te ambulansla ayrıldı.

METRİS ÖNÜNDE BEKLEDİLER

Ahmet Hoca’nın cezaevinden izinli olarak çıkacağını duyan yakınları ve arkadaşları Metris Cezaevi’nin önüne geldi. Cübbeli Ahmet Hoca cenaze işlemleri için 2 gün izin verildiği haberini alan sevenleri cezaevi önünde beklemeye başladı. Yaklaşık 200 kişilik grup cezaevi’nin önünde Cübbeli Mahmut Hoca’nın fotoğrafının bulunduğu bir pankart açtı.

VALİDESİNİ SON DEFA ZİYARET ETTİ

Metris’den ayrılan Cübbeli Ahmet Hoca saat 05.15’te Validesi Rabia Ünlü’nün cenazesinin bulunduğu Çamlıca Alman Hastanesi’ne geldi ve morgda annesini ziyaret ederek, hastanedeki akrabalarıyla görüştükten sonra, Beykoz’daki ikametine intikal etti. Hastaneye girdiği sırada Cübbeli Ahmet Hoca Efendi’nin ayakta durmakta zorlandığı gözlenirken, Cübbeli Hoca hastane çıkışına tekerlekli sandalye ile getirildi.

ASRIN MÜCEDDİDİNDEN DUA VE SELAM

Asrın Müceddidi Mahmud Efendi Hazretleri (Kuddise Sirruhu)’nun bacanağı Muhammed Keskin Hoca Efendi ile görüşen Cübbeli Ahmet Hoca kendisine Asrın Müceddidi Mahmud Efendi Hazretleri (Kuddise Sirruhu)’nun dualarını ve selamlarının iletilmesi ile çok mesrur oldu.

SEVENLERİNE SELAM EDEREK DUALARDA BULUNDU

Bu görüşmeler esnasında Cübbeli Ahmet Hoca Efendi bir daha bütün sevenlerini cenazeye davet ederek, bilhassa herkese haber edilmesini rica ederek, bütün sevenlerine selam söyledi ve dualarda bulundu.

TEKRAR METRİSE DÖNECEK

Kanunlardaki yeni düzenlemelere göre Cübbeli Hoca bu akşam saat 21:00’da tekrar Metris Cezaevine geçerek geceyi orada geçirecek ve ertesi sabah 04:00’da tekrar izinli olarak serbest kalacak. Cübbeli Ahmet Hoca Çarşamba günü,  ikindi namazına müteakiben binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşecek olan Fatih Camindeki cenazede olacak…

ŞUAN BEYKOZ’DAKİ EVİNDE

Ambulansa kadar tekerlekli sandelye ile hastaneye getirilen Cübbeli Hoca daha sonra Beykoz Acarkent’te bulunan ikametine götürüldü. Ünlü’nün babası Yusuf Ünlü’de hastanede taziyeleri kabul etti. İş adamı Fadıl Akgündüz’ün ve Şehzade Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu’da Ahmet Mahmud Ünlü Hoca’ya baş sağlığı dilemek amacıyla hastaneye geldi. Rabia Ünlü’nün cenazesi yakınları tarafından hastaneden alınarak, ambulansla Yakuplu’da İhlas Marmara Evleri’nde bulunan ikametine götürüldü.

İZDİHAM OLMASIN DİYE CENAZEYİ ÇIKARTTIK DENİLMİŞTİ

Cübbeli Hoca Efendi’nin yakınları “hastane önünde izdiham olur” sebebiyle cenazenin akşam saatlerinde alınarak Beylikdüzü’nde bulunan evlerine getirildiğini açıklamışlardı. Cenaze aracıyla götürülen tabutun içinin boş olduğu ortaya çıktı.

Cübbeli Ahmet Hoca Efendi Böyle Görüntülendi;

Bu münasebet ile bütün Medresetül Mahmudiyye ekibi olarak Rabia Ünlü Hanım Efendiye Allah’dan rahmet, kederli ailesine ve bilhassa Cübbeli Ahmet Hoca Efendi’ye de sabrı cemil niyaz ederiz.