Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » Mahmudiyye Özel


Cübbeli Hoca Efendi’den Son Dakika

<!--:tr-->Cübbeli Hoca Efendi’den Son Dakika<!--:-->

Daha evvel sevenlerini destek olmaları hasebi ile 21 Haziranda yapılacak olan ilk mahkeme gününde çağlayan adliyesine davet eden Cübbeli Ahmet Hoca Efendi bu sefer yaptığı istişareler neticesinde bu toplantıyı iptal etti…

İşte Cübbeli Ahmet Hoca Efendi’nin avukatları aracılığı ile yaptığı açıklama;

Bildiğiniz üzere, evvelce size üzerinizde hakkım olduğunu hatırlatarak, mutlaka mahkememe çoluk çocuk gelip desteklemenizi istemiştim. Fakat, yaptığım istişareler neticesinde benim tutuklanmamda hiçbir dahli olmayan ve huzurlarına ilk defa çıkacağım mahkeme heyetinin bunu kendilerine karşı tepki, adalete baskı şeklinde algılayabileceklerini ve maksadımızın dışına çıkan birtakım kanaatler edinilebileceğini düşünerek bu isteğimden vazgeçmiş bulunuyorum.

Benim maksadım beni itibarsızlaştırmak isteyenlere karşı sizin beni terk etmediğinizi göstermekti. Velâkin, yukarıda zikredilen esbabla birlikte bir de bu cemaatin provoke edileceği ihtimalini de göz önünde bulundurarak, tahliye olmam halinde Metris’ten beni karşılayabileceğinizi düşünerek size mahkeme önüne gelmemeniz gerektiğini, gelenlerden de razı olmayacağımı bildiriyorum. İnşaallah önümüzde mübarek birkaç gece daha bulunmaktadır. Tahliye olmam durumunda bir mübarek gecede büyük bir salon tutarak bir araya geliriz ve hem hasretimizi giderir hem de dosta düşmana birlikteliğimizi gösteririz. Ancak tahliye olursam Metris’e beni karşılamaya gelmenizde bir mahsur yoktur. 

Ahmet Mahmut ÜNLÜ