Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » Mahmudiyye Özel


Cübbeli Ahmet Hoca Isparta’da Mühim İzahatlarda Bulundu

cubbeli-ahmet-hoca-isparta-da-4191001_o“Cübbeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, cezaevinden çıktıktan sonra ilk ziyaretlerinden birini Isparta’ya gerçekleştirdi.

Kaldığı Barida Otel’de kaldığı otelde gazetecilere açıklamada bulunan Cübbeli Ahmet Hoca Efendi, “Cezaevinden çıktıktan sonra gelen gidenimiz çok oldu. İstanbul’dan ayrılamadık. Biraz hava değişikliği hem de 20 sene önce gelmiştim buraya ama tam olarak türbeleri velileri ziyaret edememiştim. İçimde ukde vardı. İlleri esas ziyaret amacım evliyaların türbelerini ziyarettir. Burada da Fatih Sultan Mehmet Han’ın hocası Abdülkadir Habibi Hazretleri‘nin türbesi var 28 kadar ehli beytten kıymetli zatlar var. Kıymetli Valimiz Memduh Oğuz’la 30 senedir hukukumuz var. Onu da ziyaret ettik. Cuma namazını Ulu Cami’de kıldık. Eğirdir’de ziyaretler yaptık. Diğer ziyaretleri de yapacağız. Ölüler ve diriler olmak üzere değer verdiğimiz kimseleri ziyaret ediyoruz” dedi.

Gazetecilerin Vali Memduh Oğuz tarafından ortaya konan ilim Şehri Isparta projesine ilişkin de Ahmet Mahmut Ünlü, “Isparta’nın ilimle ilgisini Sayın Validen duydum. Mutlaka her ilde ulema yetişmiştir. Ama Osmanlı’da 28 reisü-l ulema olduğunu, 8 şeyhülislam olduğunu öğrendim. Ulu Cami’nin olması bana mana veriyor. Nüfus azken tarihte 49 medresenin bulunması burada hem dini hem fen ilimlerinin okutulduğunu bilmiyordum. Isparta hak ettiği şekilde tanıtılmamış bunlarla ilgilenilmemiş herhalde. Ben bunları duyduktan sonra çok daha ertelendim. Belki de türbe ziyaretlerini bitiremeyeceğiz. Allah-ü Teala bugüne kadar Isparta’yı tüm afetlerden korumuş. Bundan sonrada muhafaza etsin ve bu faziletlerini ilmi çehresini yeniden parlatsın” diye konuştu.

“KIYAMET KOPMAYACAĞINI SÖYLEMİŞTİM”

Cübbeli Ahmet Hoca, Maya takvimine göre 21 Aralık’ta kopacağı söylenen kıyametle ilgili soruya da, “Ben daha önce kıyametin kopmayacağını söylemiştim. Zaten kopmadı da” cevabını verdi.

Isparta’da 21-23 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Isparta Kahramanları Sempozyumu’na konuşmacı olarak iştirak edecek olan, Ahmet Mahmut Ünlü’nün Pazar günü Isparta’dan ayrılacağı öğrenildi.

Etiketler:, ,