Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » İlanlar


İmam-ı Azam Nuri Erkan Hoca Efendi Vefat Etmiştir

İmam-ı Azam Nuri Erkan Hoca Efendi Vefat Etmiştir

انّا لله و إنا إليه راجعون

Asrın Müceddidi Mahmud Ustaosmanoğlu Efendi Hazretlerinin sadık müridlerinden, uzun yıllardır dava arkadaşı olan ve Asrın Müceddidi’nin “İmam’ı Azam” lakabını verdiği, Atik Valide İlim ve Hizmet Vakfı Kurucusu, Onursal Başkanı Nuri Erkan Hoca Efendi 85 yaşında kalp yetmezliği vesilesi ile vefat etmiştir.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın okul arkadaşı Erkan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Erkan’ın babası Nuri Erkan Hoca Efendi,10 gündür Ümraniye Hisar Hastanesi’nde tedavi gördüğü hastanede, dün saat 23.45 sırlarında tedavi gördüğü hastanede kalp yetmezliği vesile ile vefat etti.

İmam-ı Azam Nuri Erkan Hoca Efendinin cenazesi, Fatih Camii’nde bugün ikindi namazını müteakiben kılınacak. Erkan’ın cenazesi Edirnekapı Sakızağacı Şehitliği’nde toprağa verilecek. Erkan’ın ailesi Üsküdar Kısıklı’da bulunan evlerinde taziyeleri kabul ediyor.

Medresetül Mahmudiyye ekibi olarak merhumun kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine de sabrı cemil ecri cezil niyaz ederiz.

Etiketler:, , ,