Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » İlanlar


Mahmud Efendi Hazretleri Bursa Uludağ’da

Mahmud Efendi Hazretleri Bursa Uludağ’da

Geçtiğimiz perşembe günü yol hazırlıkları tamamlanan ve hizmetkarları ile Bursa Uludağ’daki hanesine hareket eden Asrın Müceddidi Mahmud Efendi Hazretleri (Kuddise Sirruhu)’na Bursa’da yoğun ilgi ve bekleyiş ile karşılandı.

Bursa seferi sırasında Gebze’de Ebubekir Hoca Efendi’nin icazet merasimine teşrif eden Asrın Müceddidi bu hizmetlerden memnun olarak, dualarda bulundu.

Berat gecesi münasebeti ile muhibbanı tarafından yoğun ziyaretçi akımına uğrayan Asrın Müceddidi’ne dönemimizin büyük Muhaddisi büyük alim Nureddin Boyacılar Hoca Efendi ziyaret etti. Bu ziyaretten memnun olan Asrın Müceddidi ile hoca Efendi bir müddet sohbet ettiler.

Yine kadim ihvanlarından ayrıca Asrın Müceddidi’nin kendi talebeleri olan Recep Eryiğit Hoca Efendi, Ömer Keleş Hoca Efendi, Mehmet İslamoğlu Hoca Efendi, İbrahim Serdar Hoca Efendi ve Yusuf  Şensoy Hoca Efendi ziyaret ederek, Asrın Müceddidi’nin dualarını aldılar.

Bilahare Asrın Müceddidi Mahmud Efendi Hazretleri (Kuddise Sirruhu)’nun Bursa’da ki komşusu ve kadim ihvanlarından Hasan Çelik Efendi ile bir müddet hasb-i hal etti.

Ramazan ayının sonuna kadar Bursa’da kalması beklenen Asrın Müceddidi, Berat gecesi münasebetiyle tüm ihvanlarına ve sevenlerine selam ederek dualarda bulundu.

Etiketler:, ,