Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » Mahmudiyye Özel


Suudi Arabistan’dan Türklere Büyük İşkence!

Suudi Arabistan’dan Türklere Büyük İşkence!

Malumunuz yaklaşık bir kaç senedir, ülkemizde de çipli pasaport dönemi başladı. Alınan resmi karara göre, eski pasaportlar süresi boyunca geçerli olup, süresi dolan eski pasaportların süre uzatma işlemi kabul edilmeksizin yeni
çipli pasaport başvurusu yapılması gerekmektedir.

Buraya kadar her şey normal, gel gelelim Suudi Arabistan Konsolosluğu hac ve umre için süresi bitmemiş olsa dahi eski pasaportlar ile kesinlikle vize başvurusu kabul etmemektedir. Müslümanların hac ve umre konusunda olan rağbet ve iştiyaklarını suistimal edercesine hiç bir ülke böyle bir şart koşmazken, Suudi Arabistan’ın bu uygulaması hakikaten ziyadesiyle abes.

Haberiniz olsun, eğer yakın zamanda umre veya önümüzdeki hac döneminde hac yapacaksanız, fahiş bir ücret karşılığı tarihini uzattığınız eski pasaportunuzun süresi dolmamışsa dahi, Amerika veya Almanya gibi ülkelerde geçiyor olsa bile Suudi Arabistan için yeni çipli pasaport başvuru yapmanız gerekecektir. Ayrıca sizi bekleyen harç ücretlerine karşıda tedarikli olmanızda da fayda var.