Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » Mahmudiyye Özel


Regaib Gecesi Programı & Ziyaretler

Regaib Gecesi Programı & Ziyaretler

Mahmud Efendi Hazretlerinin açılış merasimine teşrif ettiği, 1000 kişilik öğrenci kapasitesi bulunan mevcut 400 öğrencisi olan ve İstanbul / Sancaktepe’de faaliyet gösteren Hiranur Vakfının tertip ettiği Regaib Gecesi programı yaklaşık 10.000 kişinin katılımıyla gerçekleşti. Programda vaaz-u nasihat etmesi beklenen dünyaca meşhur Medine alimlerinden Seyyid Habib Zeyn İbrahim Hazretleri vakfı ziyaret edip, talebelere nasihatlerde bulundu ve bu ziyareti esnasında Hiranur Vakfının müessisi olan Yusuf Ziya Gümüşel Hoca Efendiye ilmi icazet takdim etti. Seyyid Efendi Hazretleri daha sonra rahatsızlığı sebebi ile Regaib gecesi programına teşrif edemeden ayrıldı. Mevla Teala kendisine şifa ihsan eylesin.

Program Akşam namazını cemaat ile eda ederek başladı, daha sonra aşevinde verilen iftar yemeği ile devam etti.,

İftar yemeğinden sonra ise Yusuf Ziya Gümüşel Hoca Efendi Regaib gecesi ve oruçları ile alakalı, gecenin anlam ve ehemmiyetini ifade eden bir konuşma yaptı.

Bütün İslam alemine dua ederek son bulan bu konuşmadan sonra yatsı namazı cemaat ile eda edildi ve namaza müteakiben yürekleri yakan, hepimizi heyecanlandıran Sakal-i Şerif, Hırka-i Şerif ve Kabe-i Muazzamanın örtüsü ziyaretine geçildi. Yoğun ilgi olması hasebi ile saatlerce süren bu ziyaret Efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)’e olan aşk vesilesi ile binlerce aşığın göz yaşları içerisinde gerçekleşti.

 Haberin videosunu izlemek için tıklayınız;

http://www.medresetulmahmudiyye.com/videolar/mukaddes-emanetler/