Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » İlanlar


Mahkeme Özeti ve Ehem Bir Uyarı

Mahkeme Özeti ve Ehem Bir Uyarı

Karagümrük Çetesi’ne yönelik açılan davada, Cübbeli Ahmet Hoca Efendi (Ahmet Mahmut Ünlü,) savunmasını tamamladı. Uzun zamandır tutuklu olarak yargılanan Cübbeli Ahmet Hoca ilk mahkemesinde hakim tarafından tutuklu yargılanmasının devamına ve kararın 21 Eylül’e tehirine karar verildi. Cübbeli Ahmet Hoca, Barış Sezek ve Mahjouba Demirel’in tahliye taleplerini reddeden mahkeme, gerekçe olarak ise 6 ay geçmesine rağmen delillerin toplanmamış olmasını, müştekilerin ifadelerini ve üzerine atılı suçun vasfını gösterdi şeklinde açıkladı…

Mahkeme başkanı, Cübbeli Hoca’ya internete düştüğünü söylediği görüntüleriyle ilgili Nejat Ergin ile görüşüp görüşmediğini sordu. Polise gittiğini belirten Ünlü, “Polis baktı “bulamadık” dedi. Kaset yok şantajı yapan kim belli değil” diye konuştu.

Ergin ile ne görüştüğü sorulan Cübbeli Ahmet Hoca, “Eskiden Sulukule’de vaaz ederdim. Oradan tanışırız. Bir gömü meselesiyle ilgiliydi görüşmemiz” cevabını verdi. Üye hakim, Ergin’in ifadesinde “kendisi beni aradı, medyaya yansıyan görüntüler ile ilgili görüştük. Sohbet ortamında konuştuk, bir talepte bulundu mu hatırlamıyorum” dediğini hatırlattı. Bunun üzerine Ahmet Hoca, “Ben onu o iş için çağırmadım. O sırada görüntü çıkmış, sohbet arasında konuşmuşuzdur. Ama bir talepte bulunmadım” dedi.

Mahkeme başkanı Cübbeli Ahmet Hoca Efendi’ye son isteği olup olmadığını sorduğunda ise Cübbeli Hoca son derece mağdur ve nezaket çerçevesi içerisinde “Tutuksuz yargılanmayı isteriz. Annem zaten vefaat etti, çok üzgünüm. Babamı teselli edemedim. Hayatımda ilk kez bir yakınım öldü. Allah hayırlı kararlar aldırsın” diyerek savunmasını tamamladı.

Mahkeme boyunca esprili anlatımı ve hazır cevapları ile dikkat çeken Cübbeli Ahmet Hoca ifadesinin sonunda annesinin vefatı, babasının yalnız kalmış olması ve sağlık durumunun kötüye gittiği sebepleri ile tutuksuz yargılanmasını rica ederek teklif etmiş olsada, bu ricası fayda etmedi ve reddedilerek mahkeme 21 Eylül’e tehir edildi.

Bir de kısa uyarı; bu mahkeme ve ifadeleri fırsat bilen yandaş medya mensublarının tamamı mahkeme salonunda idi, yarın; görsel ve yazılı medya da çarpıtma haberler, iftiralar ve İslam’a saldırma muhteviyatlı haberlere hazır olun, size bir fasık haber getirdiği zaman araştırın, inanmayın ayeti mucebince, dikkatlı olmanızı tavsiye ederiz…

Etiketler:, , ,