Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » İlanlar


Çare 2 Gün Google ve YouTube Kullanmamak mı?

Çare 2 Gün Google ve YouTube Kullanmamak mı?

Amerika’nın Efendimiz Muhammed (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)’e iftira ve hakaret dolu videosuna karşılık protesto ve eylemler devam ediyor. Lakin bir kaç gündür sosyal medyada dolaşan bir haberi dikkatinizi çekmek istiyoruz;

“AYIN 24 VE 25’İ YOUTUBE VE GOOGLE’YE GİRMEYİN… ÇÜNKÜ PEYGAMBER EFENDİMİZE HAKARET EDEN VİDEOLAR YÜKLENECEK… EĞER 1.5 MİLYAR MÜSLÜMAN BU SİTELERE GİRMEZSE BU SİTELER 210 MİLYON DOLAR ZARAR YAPACAK. LÜTFEN PAYLAŞIN… HERKES BİLSİN!!!”

2 gün YouTube ve Google arama motorunu kullanmayarak Google’ın 210 milyon dolar zarar etmesi hesaplanıyor peki bu ne kadar doğru?

Şimdi hesaplayalım;

Google’ın 3 aylık şu ana kadar ulaştığı en yüksek cirosu 10.65 milyar dolar, buna göre yuvarlak hesap olarak günlük takriben ciroları; 100 milyon dolar,

Elbette bu dünya çapında ve sadece arama motoru ve YouTube ile sınırlı olmayıp; Gmail, Gtalk, Android gibi daha bir çok hizmetlerinden kazandıkları.

Şimdi 1,5 milyar Müslümanın tamamı bile 2 gün Google ve YouTube kullanmasa dahi, 210 milyon dolar zarara uğratılması imkansız!

Kaldı ki o iğrenç filmi hepimiz lanetliyoruz ve Allah’a havale ediyoruz, lakin bu filmin yayınlanmasını YouTube istese bile engelleyemez, zira bir defa silse veya binlerce defa silse elbette binlerce kişi yeniden yükleyecek ve bu takip edilmeyecek bir hale gelecektir! Misalen; Facebook’da o kadar İslam’a hakaret eden sayfa olduğu halde, neden hepsi kapatılmıyor veya girmeyerek boykot edilmiyor… Zira bu imkansız!
Tek çare ecdadımız gibi bir ferman ile bütün Avrupayı dize getirecek şekilde oluncaya kadar Şeriata topyekün sarılmak ve oyun, oyuncak ve boş işlerle ömrümüzü heba ederek daha fazla heybet kaybetmemek!
Bu ilanları neşreden iyi niyetli arkadaşların, daha mantıklı hareket etmesini ve halkımızın her duyduğuna inanmamasını tavsiye ediyoruz!

Etiketler:, , ,