Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » Videolar


Ramazan el-Buti’nin Mahmud Efendi Hz. Adına Yapmış Olduğu Konuşma

Merhum alim Said Ramazan el-Buti’nin, Fethül İslam Üniversitesi Rektörü Husameddin Farfur’un Asrın Müceddidi Mahmud Efendi Hazretleri adına tertip ettiği ulema meclisinde Mahmud Efendi Hazretleri’ne dair yapmış olduğu konuşmanın tamamı ve Türkçe alt yazısı.

Bu vesileyle Allame Buti’ye Allah Teala’dan rahmet, Özgür Suriye Ordusu’na ve mustazaf Suriye halkına nusret niyaz ediyoruz.

Said Ramazan el-Buti’nin Vefatına Dair:

İnnâ lillahi ve innâ ileyhi raciûn.

Her şeye rağmen mahzunuz. Onlarca telifatın sahibi Allame Said Ramazan el-Butî, İman Camiinde bu gün düzenlenen bir saldırıyla şehid edildi.

Esed Rejimi, Allame Butî’nin Özgür Suriye Ordusu saflarına katılacağı yönünde duyumlar alınca Butî’yi şehid edip, suçu Özgür Suriye Ordusu’na ihale etmek istedi. Cenab-ı Hakk’a nihayetsiz hamd-ü senalar olsun ki, gerek Özgür Suriye Ordusu gerekse de Nusra Cephesi yaptıkları resmi açıklamalarla Butî’yi kesinlikle kendilerinin şehit etmediğini duyurdu. Bu noktada bazı Müslümanların Allame Butî ile alakalı müfrit beyanlarını da esefle karşılıyor, onlara Allah Resulü’nün “Üzkürû Mevtaküm bi’l-Hayr” hadisi şerifini dinlemeye davet ediyoruz.

Esed Rejimi, Butî’nin şahadetiyle mazlum halka : “İşte mücahitler camileri bombalayıp âlimleri şehid ediyor” diyerek cihadın toplumsal desteğini kırmayı hedefledi. Nitekim aklıselim de hadiseyi bu çerçevede değerlendirmekte ve kurulan tuzağa dikkat çekmekte. Muhammed Ebu’l-Huda el-Yakubî, Allame Said Ramazan el-Butî’nin son günlerde Suriye’den çıkış yolları aradığını, sık sık Nusayrilere beddua ettiğini söyledi. Said Havva’nın oğlu Muhammed Said Havva da Buti’nin ailesinden bazı fertlerin bu sabah Türkiye’ye giriş yaptığını, Rejim’in de bunu Butî’nin ayrılma teşebbüsü olarak yorumladığını ve bu yüzden malum katliamı düzenleyebileceğini söyledi.

Allame Butî’nin Esed Rejimi tarafından olağanüstü bir şekilde korunan ve sivillere ait bisikletin dahi alınmadığı Mezraa mahallesindeki İman Camiinde öldürülmesi katilin Esed Rejimi olduğunu göstermektedir. Hadiseyi dünyaya Özgür Suriye Ordusu’nun cinayeti olarak servis eden Suriye Resmi Haber Ajansı ise kırk yıllık yalanlarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

Esed Rejimi’nin bu ve benzeri katliamları Bilad-ı Şam’daki İslam İnkılabı’nın tahakkukunu engelleyemeyecektir. Bu vesileyle Allame Butî’ye Allah Teala’dan rahmet, Özgür Suriye Ordusu’na ve mustazaf Suriye halkına nusret niyaz ediyoruz.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , ,