Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » Mahmudiyye Özel


Tiraj Sevdalıları: Tuvaletler Kutsal Değildir!

ustad_necip_fazila_30_yilda_ozel_anma13670726100_h1019471

Şartlar buna mecbur ettiğinden midir bilinmez ama gönül rahatlığı ile okunacak veya şahitliği kabul edilebilinecek yayın yapanların nesli tükenmiş olsa gerek. Tarafgir olmadığını ispat edebilen olmadığından, bir haberin aslına ulaşmak veya hakikati görebilmek uğruna malzeme toplamak için sağın, solun, sağın solunun, solun sağının ve yabancı basını gözden geçirip yapboz parçalarını birleştirmeden tek tarafta takılı kalmak bazen yanlış neticelere götürebiliyor.

Hele bir de gazeteye resim koyayım derken, resme gazete koyma fırtınası var ki sormayın gitsin. Bu karmaşaya o kadar gözümüz alıştı ki Frankfurter Allgemeine Zeitung veya The New York Times gibi gazeteleri görünce dehşete kapılanlar olabilir.

Hal kısaca böyleyken yayımcılarımız bu veya benzeri hususlarla uğraşmak, varsa kalite, objektivite, erdem ve sair unsurlarla övünmek yerine taşıma su ile olsa bile tirajı ile övünmeyi tercih ediyor.

Övünen övüne dursun, gelin biz mesele ile alakalı Üstat Necip Fazıl Kısakürek ne demiş ona bir bakalım. Merhum Necip Fazıl‘a meşhur ve ahlaksızlığın naşiri haline gelmiş bir gazetenin tirajının çok yüksek olduğunu söylenince şu cevabı verir:

“Milyonların girip çıktığı tuvaletleri kimse kutsal saymaz!”

Etiketler:, , ,