Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » Mahmudiyye Özel


Mehmet Talu Hoca Efendiyi Ziyaret

<!--:tr-->Mehmet Talu Hoca Efendiyi Ziyaret<!--:-->

Medresetü’l Mahmudiyye ekibi olarak Asrın Müceddidi Mahmud Efendi Hazretleri (Kuddise Sirruhu)nun çok kıymet verdiği ve kendisi hakkında “Talu Hoca hiç boş durmaz” diye buyurduğu Erzurum, Kayseri ve Samsun’da öğretim görevlisi olarak görev yapmış,  ilahiyatçı yazar Mehmet Talu Hoca Efendiyi Ümraniye Doğuş Vakfında ziyaret ettik.

Yoğun hizmet takvimine rağmen bizlere vakit ayıran Hoca Efendi ile uzun ve keyifli bir sohbet ettik. Sayfamızın hizmetlerinden ve hedeflerimizden bahsettiğimiz bu sohbetimizde bizleri son derece güzel ağırlayan kardeşlerimize şükranlarımızı arz ederiz. Receb-i Şerif umresi arifesinde olan Hoca Efendiden sayfa takipçilerimiz adına da dua talep etme imkanı bulduk.

Ayrıca yakın bir zaman içerisinde Medresetü’l Mahmudiyye sayfamızda Mehmet Talu Hocamızın siz takipçilerimiz  ile birlikte olacağı müjdesini şimdiden vermek isteriz.