Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » Mahmudiyye Özel


Darısı Ayasofya’nın Başına

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasına göre Çamlıca’daki televizyon kulesinin yanına 15 bin metrekare üzerine dev bir cami yapılacak. Erdoğan, camiin İstanbul’un her yerinden görülebilecek şekilde dizayn edildiğini söyledi.

Dün öğle saatlerinde Fatih Sultan Mehmed Han’ın yaptırdığı, restorasyonu biten Fatih Caminin açılışını yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün ise, ”Çamlıca’daki televizyon kulesinin yanında 15 bin metrekare üzerinde bir cami yapacağız. Çamlıca’daki bu dev cami, İstanbul’un her yerinden görülecek şekilde dizayn edildi” dedi.

Erdoğan, Üsküdar Belediyesi Kandilli Geleneksel El Sanatları Merkezi’nin açılışına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Erdoğan, gelecek döneme ilişkin projelerden bahsetti.

Ataşehir’de yapımı devam eden Mimar Sinan Camisinin bitmek üzere olduğunu söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bu alanda yine 4-5 cami daha yapılıyor. Bunlar da yakında bitecek ama çok daha önemlisi bir de Çamlıca’da başlayacağız. Çamlıca’daki televizyon kulesinin yanında 15 bin metrekare üzerinde bir cami yapacağız. Bunların da proje çalışmaları son safhalarına geldi. Öyle zannediyorum ki 2 ayda dozerler çalışmaya başlar.”

Camilerin altında hat, tezhip bütün bu çalışmalara yönelik imkanlar olacağını kaydeden Erdoğan, “Yani buralar geçmişte nasıl kenarda medrese odaları varsa, bugünkü anlamda yine çalışmalarını mimarlarımız yapıyorlar. Çamlıca’daki bu dev cami, İstanbul’un her yerinden görülecek şekilde dizayn edildi. İnşallah Üsküdar’ın camlarında artık farklı yansımalar olacak” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Başbakan Erdoğan, merkezin açılışını gerçekleştirdi.

Bu arada evvela Başbakan Erdoğan’a bu takdire şayan girişimleri dolayısıyla teşekkür ve tebrik ediyoruz. Birde her seferinde dile getirdiğimiz kısa bir rica ve hatırlatmada bulunmak isteriz ki, o da “Çamlıca’da ki dev cami inşaatından evvel, Fatih’de ki dev cami Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması”…

Etiketler:, , ,