Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » Makaleler


Dinde Siyaset Var mıdır? Yok mudur?

mk-proje[1]Bir hoca arkadaşım zaman-ı mazide bana şöyle demişti “Hocam, üç şey vardır ki, bunlarda bütün cahiller alim kesilir; “Din, Tarih, Sağlık” işte bu münasebetle ile kendisine “Tahareti tarif et” desen, sanki ona “Shakespeare’in eserinden bazı pasajlar” sormuşsun gibi yüzünde ki büsbütün manasızlık ve hiçlikle size hiç bir şey bilmediğini hal lisanıyla izhar eden arkadaşların ortaya çıkması kaçınılmaz bir gerçektir. Ne yapalım, bizimse alın yazımız, yokuşlarda susamak…

Efendim meselemiz “Dinde siyaset var mıdır yok mudur?” meselesidir; Allah kahretsin bazı şer odaklarını ki Cumhuriyet kuruldu kurulalı “Dini siyasete alet etmeyin” sözünü bir slogan olarak kullanıp kendi medyası eliyle hem İslamla alay etmiş hem de bu sözü Müslümanlara benimsetmiştir. Ve bu Müslüman kardeşim ise kesesine zerre kadar yanılmazken, önüne dini bir mesele geldiği zaman aptallara şapka çıkartacak kadar düzeltilmesi imkansız olan hatalara düşmüştür.

Kardeşler, “Dinde siyaset yok” demekle “Camide Muhammed, Allah yok” demenin arasında ne fark vardır acaba?

Müslümanlar bilmez mi ki Mescid-i Nebevi hem cami, hem de komuta ve yönetim merkezi idi. İbadetler burada yapılır, savaş kararları, ekonomik, sosyal ve iktisadi kararlar da yine Mescid-i Nebevi de alınırdı. Ama ne yapsın kesesine kurnaz, dinine ise “Echelu men fil ardi” yani “Yeryüzünün en cahili” olan 21. asrın Müslümanı, “haşa” Allah ve Resulünü camilere kilitlemiş “Siz burada durun ve camiyi yönetin. Siz dünya işlerinden anlamazsınız” der gibi bir hal almıştır.

İşte at izinin it izine karıştığı böyle fitne dolu bir zamanda bir kaç yürekli Müslüman, İslam’da siyasetin var olduğunu kanıtlamak ve siyaseti İslam’ın emrine vermek için kollarını sıvadığında, kafir ve eli kanlı siyonistler tarafından değil de Müslüman kardeşleri tarafından “Dinde siyaset yapmayın” narkozu ile engellenmek istiyorlar!

Hülasa; Dini siyasete alet etmek haram ama siyaseti İslam’ın emrine vermek her Müslüman üzerine vaciptir.

Etiketler:, ,