Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » Mahmudiyye Özel


Cübbeli Ahmet Hoca Çağlayan’da

<!--:tr-->Cübbeli Ahmet Hoca Çağlayan’da<!--:-->

Karagümrük Çetesi’ne yönelik açılan davada, kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, savunmasını tamamladı.

Mahkeme başkanı, Ünlü’ye internete düştüğünü söylediği görüntüleriyle ilgili Nejat Ergin ile görüşüp görüşmediğini sordu. Polise gittiğini belirten Ünlü, “Polis baktı ‘bulamadık’ dedi. Kaset yok şantajı yapan kim belli değil” diye konuştu.

Ergin ile ne görüştüğü sorulan Ünlü, “Eskiden Sulukule’de vaaz ederdim. Oradan tanışırız. Bir gömü meselesiyle ilgiliydi görüşmemiz” cevabını verdi. Üye hakim, Ergin’in ifadesinde ‘kendisi beni aradı, medyaya yansıyan görüntüler ile ilgili görüştük. Sohbet ortamında konuştuk, bir talepte bulundu mu hatırlamıyorum’ dediğini hatırlattı. Bunun üzerine Ünlü, “Ben onu o iş için çağırmadım. O sırada görüntü çıkmış, sohbet arasında konuşmuşuzdur. Ama bir talepte bulunmadım” dedi.

Mahkeme başkanı Ünlü’ye son isteği olup olmadığını sordu. Ünlü, “Tutuksuz yargılanmayı isteriz. Annem zaten vefaat etti, çok üzgünüm. Babamı teselli edemedim. Hayatımda ilk kez bir yakınım öldü. Allah hayırlı kararlar aldırsın” diyerek savunmasını tamamladı.

Etiketler:, , ,