Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » Mahmudiyye Özel


Cübbeli Ahmet Hoca Çağlayan Adliyesinde Açıklamalarda Bulundu

adliKamuoyunda Cübbeli Ahmet hocaefendi olarak bilenen Ahmet Mahmut Ünlü, ticari bir dava sebebi ile Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na geldi. İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’ndeki işlemleri yaklaşık 1 saat süren Cübbeli hoca, daha sonra avukatı ile birlikte adliyeden ayrıldı.

ÖZGÜR GELELİM DE GÖRELİM DEDİK
Adliye çıkışında basın mensuplarının suallerine cevap veren Cübbeli Ahmet hoca “Neden geldiniz” sualikarışığında latife yaparak; “Bir kere de özgür gelelim de, şuraları görelim nasılmış dedik” şeklinde cevap verdi. Gazetecilerin “Beğendiniz mi?” suali üzerine ise Cübbeli hoca, tebessüm ederek “Beğendim çok güzel” diye cevap verdi.

NE LİDERİ YA! BENDEN ŞEY OLMAZ
Cübbeli Ahmet hoca, gündeme dair meseleler hakkında ise konuşmak istemedi. Bir gazetecinin, “Türkiye’deki terör sorununa ilişkin son gelişmeleri takip ediyor musunuz? Sonuçta siz de bir toplumun lidersiniz” demesi üzerine Cübbeli Ahme hoca bir defa daha hiç bir cemaati veya kimseyi temsil etmediğini ve bir cemaat lideri olmayıp sadece Mahmud Efendi Hazretlerinin bir müridi olduğunu tekrar beyan edercesine “Ne lideri ya! Benden şey olmaz” cevabını verdi.

VATANDAŞ: FB’Lİ OLARAK HOCAM SİZİ ÇOK SEVİYORUZ
Cübbeli hoca, gazetecilerin yanı sıra çevredeki halkında yoğun ilgisi ile karşılaştı. Bazı vatandaşların Cübbeli Ahmet hoca’nın elini öpmek istemes, üzerine elini öptürmeyen Cübbeli hocaya bir vatandaş, “Hocam bir Fenerbahçeli olarak sizi çok seviyoruz” diye seslendi. Bunun üzerine hiç bir futbol takımı ile alakası olmadığı ve futbolu asla takip etmediğini belirten Cübbeli hoca; Fenerbahçe’yi takip etmediğini ve Aziz Yıldırım ile de görüşemediğini ifade etti.