Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » Mahmudiyye Özel


Bakan Egemen Bağış Asrın Müceddidinden Dua İstemeye Geldi!

eg361. Hükümetin Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Asrın Müceddidi Mahmud Efendi Hazretleri’ni Çavuşbaşı semtinde ikamet ettiği evinde ziyaret etti. Mahmud Efendi Hazretleri’nin bacanağı Muhammed Keskin hocaefendi tarafından karşılanan Bakan Bağış hocaefendilerden yapılan hizmetler hakkında bilgi alıp bir süre sohbet etti.

HAYIR DUANIZI ALMAYA GELDİK
Daha sonra Bakan Egemen Bağış ve maiyyetindeki heyet Mahmud Efendi Hazretlerinin elini öperek “Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Allah güç kuvvet versin. Hayır duanızı almaya geldik” şeklinde dua ve arzu hallerde bulundu.

BAŞBAKANIMIZA ÇOK DUA EDİN EFENDİM
Yaklaşık yarım saat süren ziyaret esnasında hükumetin yaptığı çalışmalardan bahseden Egemen Bağış; “Başbakanımız Tayyip Bey’e de çok dua edin Efendim, kendisi çok çalışıyor, onunla da çok uğraşıyorlar ama güzel şeyler oluyor inşallah” şeklinde dua taleplerinde bulundu.

SURİYE’DE Kİ AHVAL
Bakan Bağış, Asrın Müceddidi Mahmud Efendi Hazretleri’nin Suriye’deki son durum ve Türkiye’ye sığınan Müslümanlar hakkında ki sorusu üzerine de mesele hakkında malumat verdi. Bağış; “İnşallah Cuma günü Başbakanımız ile birlikte Siirt’e gideceğiz. Molla Burhaneddin’e sizin selamınızı da iletiriz inşallah” dedi.

HEDİYELERİN EN GÜZELİ
Son olarak Mahmud Efendi Hazretleri’nden müsaade isteyen Bağış’a konuttan ayrılırken Efendi Hazretlerinin kendisine ait eserler olan;  “Ruhul Furkan Tefsiri, Risale-i Kudsiyye Tercemesi, İrşadül Müridin, Sohbetler, Kur’an-ı Mecid Tefsiri ve Fatiha Tefsiri gibi” eserlerden oluşan kitap seti hediye edildi.
CIMG2396
CIMG2410
bag
CIMG2446
SAM_0180
SAM_0201

Etiketler:, , ,