Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » İlanlar


Mahmud Efendi Hz’nin de Beklendiği İcazet Merasimine Davet

Mahmud Efendi Hz’nin de Beklendiği İcazet Merasimine Davet

Osmanlı Fatih Dersiamlarından (ordinaryüs profesör) ve Asrın Müceddidi Mahmud Efendi Hazretleri’nin de ilmi icazet aldığı hocası, merhum Hacı Dursun Efendi Hazretlerinin torunları; Mustafa ve Mehmet Kayış Hoca Efendilerin yetiştirmiş olduğu 7 Hoca Efendiye Arapça icazeti verilecek olan merasim 14 Ekim Pazar günü Fatih Çarşamba semtindeki Yavuz Sultan Selim Cami’nde gerçekleşecek.

Hacı Dursun Efendi İslam İlimleri Derneği Eğitim Birimi tarafından düzenlenen bu icazet merasimine başta Mahmud Efendi Hazretleri’nin teşrifleri bekleniyor.

Ayrıca Dünya’nın her yerinden davet edilen ulema icazet merasiminde yer alacak, bunlardan bazıları;

Abdülkerim er-Rifai, Üsame er-Rifai, Şeyh Bilal er-Rifai, Şeyh İsmail ez-Zebibi, Şeyh Muhammed Halebi, Şeyh Eymen Şabani, Suriye Haskeh müftüsü Şeyh İbrahim en-Nakşibendi, Şeyh Ahmed Kahya, Şeyh Rabi’i, Şeyh Muvaffak, Meşhur Hadis Alimi Konyalı Nureddin Boyacılar Hoca Efendi, İhsan Şenocak Hoca Efendi ve çok kıymetli diğer Hoca Efendiler…

Aynı günün sabahı yine Yavuz Sultan Selim Cami’nde Mahmud Efendi Hazretleri’nin usulü ile gerçekleştirilen sabah namazına müteakiben mutat “Pazar Sohbeti” programı da devam etmektedir. (Ayrıntı için tıklayınız)

Sohbet sonrası ve İcazet sonrası hediye ve ikramlarımız olacaktır…

Haftasonu tatilini bu manevi ortamda değerlendirmek ve feyiz, bereket ve ilim sofrasından istifade etmek isteyen bütün halkımız 14 Ekim pazar günü Yavuz Sultan Selim Cami’nde gerçekleşecek olan bu  programlara davetlidir…

Medresetul Mahmudiyye

Etiketler:, , , ,