Özel Haber »

“Sünnilik Ve Şiilik Diye Bir Dinimiz Yoktur” Sözüne Dair İlmi Tahlil

Son günlerden çokça tartışılan “Bizim Sünnîlik diye bir dinimiz yoktur, Şia diye bir dinimiz yoktur, tek dinimiz İslâm’dır” sözünün ilmi ve tarihi açıdan tahlili.

Devamını Oku... »
Makaleler

İslam, İbadet Rehberi, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Güncel Yorumlar

Reddiyeler

Batıl Fırkalar, Batıl İnançlar, Bidatlar, Güncel Reddiyeler, Dinler Arası Diyalog

Kültür – Tarih

İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Padişahlar, Tarihi Arşiv belgeleri, Vesikalar, Mecmua nüshaları

Unutulmuş Sünnetler

Sünnetin Önemi, Günlük Sünnetler, Hilye-i Şerif, Siyer-i Nebi, Riyazü’s Salihin

Boykot Kelimeler

Uydurma, Yersiz, Manasız, Boykot Kelimeler

Anasayfa » İlanlar


Cübbeli Ahmet Hoca’dan Son Dakika Açıklaması!

Cübbeli Ahmet Hoca’dan Son Dakika Açıklaması!

Geçtiğimiz gün çıkan bir haber de;
İsmailağa vakfının Akit gazatesi ile bir yemek düzenleyip, özellikle Hasan Karakaya ile haber yaptıkları yazılmış ve buna Cübbeli Hocanın sevenleri tarafından tepki yağdırılmıştı.

Bu haberin üzerine Cübbeli Ahmet Hoca’nın olayın aslını anlatarak avukatları aracılığı ile cevap verdi, işte o bildiri;

Cübbeli ahmet hocanın avukatı Fatih Oğuz bey saat 22:30’da Cübbeli Ahmet Hoca ile görüşmeye girip, saat 24:00’da çıktığında hocamızın şu beyanlarını duyurmuştur:

Avukatımın bana bildirdiğine göre bugün bir çok facebook sayfalarında benim adıma ismailağa vakfını kınayan bir sunum yapılmıştır, ben bu konuyu akşam saat 23:00’da avukatımdan duyduğumda şaşırdım böyle bir konuda bugün açıklamam olmadı. Zira Mehmet Talu hoca’da bugün ziyaretime gelmişti oda buna şahit tutulmuş halbuki kendisine sorulduğunda söyleyeceği üzere böyle bir konu kendisiyle konuşulmadı. Çıkan haberin içeriği ise pazartesi akşamı İsmailağa’da Akit gazetesinin ileri gelenlerine özellikle de Hasan Karakaya’ya bir yemek ziyafeti verilmiş olması, benim bu konudan salı gecesi 23:00’da haberim oldu. Halbuki bu haberler salı günü facebook’ta dolaşmış ben bu hususta salı gecesi saat 23:00’da ancak bilgi alabildim. Belki bazı işgüzarlar İsmailğa’da buna şahit olmuş ve Hasan Karakaya’ya olan tepkilerinden dolayı bunu gündeme getirmiş olabilirler. Ne varki bu olayın vaki olup olmadığı nezdimde sabit değildir! Eğer sabit ise genel manada Akit camiası hakkında bir sözüm olmamakla birlikte, ben cezaevine girer girmez din düşmanlarının bile kendilerine yakıştıramayacağı bir üslupla ırzıma namusuma söven Hasan Karakaya’yı, hemde benim cezaevinde olduğum bir süreçte davet edip ağırlamaları, bu hassas dönemimde beni üzer ama bu daveti kimin tertiplediğini dahi bilmediğime göre böyle bir şey vuku bulmuşsa dahi bana ezberden bir kurumu kınama hakkını vermez.

Sevenlerime saygıyla duyuruyorum…

AHMET MAHMUT ÜNLÜ (CÜBBELİ AHMET HOCA)

Etiketler:, , , ,